Turnianski modelári ukončili zimnú sezónu a začali lietať vonku

Modelárom skončila zimná sezóna halových súťaží. V Piešťanoch sa konal Pohár na počesť Mirka Bučka, v ktorom sa turnianskym mladým darilo.

V kategórii F1N hádzadlá mladší žiaci Turnianci obsadili prvé tri priečky v poradí: 1. Alex Vašek, 2. Tomáš Straka. 3. Jozef Hrušovský ml. Hádzadlá starší žiaci: 1. Patrik Klobušický, 2. Simon Straka (obaja Trenč. Turná), 3. Marcel Bučko ml. (Piešťany). Hádzadlá seniori boli najlepšie obsadenou kategóriou. Zvíťazil domáci Marcel Bučko st., 2. Ing. Ján Letko, 3. Dušan Milkovič (Nové Mesto n/V.) Kategória N50 - vrtuľové modely žiaci. Opäť všetky tri prvé miesta obsadili Turňania v poradí: 1. Patrik Klobušický, 2. Matúš Matej, 3. Chovanec Jakub. N50 seniori: 1.Marián Vicena (Šaľa), 2. Ing. Ján Letko (Trenč. Turná), 3. Ing. Július Kákoš (ZTaŠČ Trenčín).

*****O týždeň nato sa v Dubnici konali Majstrovstvá SR týchto halových modelov. Za perfektne fungujúcu organizáciu súťaže patrí vďaka domácemu raketo -modelárskemu klubu. V kategórii H- mladších žiakov získal titul Majstra SR a prvé miesto Alex Vašek, 2. Jozef Hrušovský ml., 3. Tomáš Straka (všetci LMK Trenč. Turná). Kalegória H- starší žiaci: majstra SR a prvé miesto získal Simon Starka (Trenč. Turná), pred Marcelom Bučkom (Piešťany) a tretím Patrikom Klobušickým. Hádzadlá juniori: 1. Filip Klobšický (Trenč. Turná), 2. Tomáš Hudcovič (Piešťany), 3. Daniel Dorko (Prešov). Hádzadlá seniori: Prvé tri miesta obsadili domáci Dubničania: 1. Juraj Ťupek, 2. Jozef Barčík, 3. Ing. Jiří Šilar. Kategória N50 žiaci patrila opäť mladým z Turnej v poradí: majster SR a prvý Patrik Klobušický, 2. Alex Vašek, 3. Jakub Chovanec. N50 seniori: 1. Ing. Ján Letko, 2. Miroslav Klobušický, 3. Vladimír Zvalený ml., (všetci LMK Trenč. Turná). Putovný Dubnický pohár za najlepší výkon súťaže získal Filip Klobušický (Trenč. Turná)

***** Zimná sezóna halového lietania bola ukončená v telocvični ZŠ Trenč. Turná Veľkonočným pohárom. Z výledkov: H- mladší žiaci: 1. Tomáš Straka, 2. Jozef Hrušovský, 3. Alex Vašek (všetci LMK Trenč. Turná). H- starší žiaic: 1. Patrik Klobušický, (Trenč. Turná) 2. Marcel Bučko ml, 3. Patrik Hudcovič (obaja Piešťany). H- seniori: 1. Ing. Ján Letko, (Trenč. Turná), 2. Marcel Bučko st. (Piešťany) 3. Miloš Malát (ZTaŠČ Trenčín). N50 žiaci: 1. Matej Matúš, 2. Patrik Klobušický (obaja Trenč. Turná). N50 seniori: 1. Ing. Ján Letko, 2. Vladimír Zvalený ml., (obaja Trenč. Turná, 3. Jaroslav Matejček (ZTaŠČ Trenčín). Veľkonočný pohár za najlepší súčet oboch kategórií získal za žiakov Matej Matúš a za seniorov Ing. Ján Letko (Trenč. Turná).

*****Zároveň s ukončením zimnej časti začali súťaže Svetového pohára v kategórii veľkých voľných vetroňov F1A súťažami v Poľsku a Rumunsku. V oboch naplno bodoval Filip Klobušický, ktorý v silnej konkurencii získal pekné poháre za prvé miesta v juniorskych súťažiach.
-ZVA-

Dátum vloženia: 31. 12. 2018 14:50