Modelári 2019

Modelári začali halovú sezónu

*** Koniec leta a jesene pre turnianskych modelárov znamenal prechod na súťaže v halách. Sezónu začali v telocvični v Trenč. Turnej Mikulášskym pohárom. V hádzadlách mladších žiakov sa umiestnili na prvých šiestich miestach iba modelári z Turnej v poradí: 1. Oliver božík, 2. Michal Santa, 3. Dominika Kohútová, 4. Nikita Maximenko, 5. Ján Beták, 6. Martin Mizerák.

V kategórii H starších žiakov prvé tri miesta obsadili Turňania v poradí: 1. Patrik Klobušický, 2. Adrián Mikolášek, 3. Matej Matúš. Potom 6. Alexander Vašek a 7. Vanda Vágnerová.

V kategórii H- seniorov zvíťazil Ing. Ján Letko, 6. Miroslav Klobušický, 10. Vladimír Zvalený ml., 11. Ing. Juraj Vitek, 12. Pavol Matúš.

Lietala sa aj kategória vrtuľových modelov N50 žiaci: 1. Mat ej Matúš, 2. Oliver Božík,  3.Patrik Klobušický, 4. Adrián Mikolášek.

N50 juniori + seniori:  1. Ing. Ján Letko, 2. Miroslav Klobušický, 4. Vladimír Zvalený ml.

Mikulášsky pohár za najlepšie výsledky z oboch súťaži za žiakov získal Matej Matúš a za seniorov Ing. Ján Letko.

*** O týždeň nato sa v Piešťanoch konala Piešťanská vianočná hala. Naši opäť bodovali: F1N mladší žiaci: 1. Potocký František–Prešov, 2. Tomáš Straka, 3. Oliver Božík, 6. Martin Hrušovský, 7. Najmladšia účastníčka Hanka Hrušovská.

Hádzadlá F1N starší žiaci:  1. Patrik Klobušický, 2. Adrián Mikolášek, 3. Aimon Straka, 5. Alex Vašek, 7. Alexander Vašek, 13. Vanda Vágnerová.

Hádzadlá juniori: 2 Filip Klobušický.

Hádzadlá seniori: 1. Ing. Ján Letko, 12. Miroslav Klobušický, 13. Vladimír Zvalený ml.

Vrtuľové N50 žiaci:  1. Oliver Božík, 2. Patrik Klobušický, 3. Dávid Rábek –Šaľa, 4. Adrián Mikolášek.

N50 juniori: 1. Filip Klobušický.

N50 seniori:  1. Marián Vicena, 2. Tomáš Chudej –obaja Šaľa, 3. Ing. Ján Letko, 4. Miroslav Klobušický.

*** O ďalší týždeň sa konala Dubnická vianočná hala za účasti päťdesiatky súťažiacich z celého Slovenska. H mladší žiaci:  1. František Potocký, 2. Tomáš Straka, 3. Oliver Božík.

H starší žiaci: 1. Tomáš Bučko – Piešťany, 2. Patrik Klobušický, 3. Adrián Mikolášek,    4. Alex Vašek, 5. Jozef Hrušovský,

H juniori:  1. Filip Klobušický.

H seniori: 1. Ing. Ján Letko, 12. Vladimír Zvalený ml., 13. Miroslav  Klobušický. 5. Marián Straka. Celkovo súťažilo 32 seniorov.

Rozlúčka s juniorskou reprezentáciou

***  Keďže Filip Klobušický opúšťa juniorskú reprezentáciu –dovŕšil 19 rokov- nedá mi, aby som sa nezmienil o jeho výnimočných výsledkoch. Po Samkovi Zacharovi, ktorý sa stal v roku 2016 juniorským vicemajstrom sveta je Filip náš najúspešnejší junior vo vyše štyridsať-  ročnej činnosti klubu. Stalo sa módou vyčísľovať „pódiové umiestnenia“ olympionikov (lyžiarov, tenistov...)

Do reprezentácie sa Filip dostal ako žiak v roku 2016 a hneď bodoval v troch Svetových pohároch: dva- krát prvý, raz tretí. Ako žiak skončil na piatom mieste v juniorskej súťaži SP a keďže mal dobré umiestnenia aj v seniorskom bodovaní (!) v tabuľke skončil na 130. mieste – z päťstovky bodovaných seniorov. Lepšie výsledky dosiahol o rok neskôr:   Za rok 2017 dosiahol 7 pódiových umiestnení:  päť prvých, jedno druhé, jedno tretie miesto, čo mu vynieslo celkovo tretie miesto v juniorskej súťaži SP a zlepšené 98. miesto v seniorskom rebríčku SP. S rastúcimi skúsenosťami rástli aj jeho výkony. V roku 2018 získal celkovo 9 pódiových umiestnení: sedem prvých miest a dve druhé miesta v juniorskom rebríčku  mu vynieslo celkovo prvé miesto u juniorov a body získal aj u seniorov, keď jeden SP vyhral aj ako senior. U seniorov skončil päťdesiaty.No a minulý rok celkovo získal 15 juniorských pódiových umiestnení: 8 prvých, 5 druhých a 2 tretie miesta. Celkovo skončil druhý v junioroch. Keďže v Poľsku vyhral aj SP seniorov, v Slovinsku obsadil druhé a v Česku a Rumunsku tretie miesta, umiestnil sa  aj medzi päťstovkou bodovaných seniorov (celkovo asi tisícka súťažiacich seniorov z celého sveta!!!) na celkovo deviatom mieste! Takže ziskom celkovo 34 pódiových umiestnení ho vynieslo na popredné miesto medzi juniormi nielen na Slovensku ale v neolympijských (aj olympijských) športoch!

Letu zdar!                               Mgr. Vladimír Zvalený

Dátum vloženia: 30. 11. 2019 14:48